Milano: Zjarr – Digjet Kompania e Grumbullimit & Përpunimit të Mbetjeve

Një zjarr ka rënë në ambientet e kompanisë “Nitrolchimica”, që grumbullon dhe shkatërron mbetje të rrezikshme, pak jashtë Milanos, në zonën San Giuliano Milanese.

Sipas informacione të derimëtanishme, 6 persona janë plagosur dhe 2 prej tyre janë në gjendje të rënde, me rrezik për jetën.

Zonën e zjarrit, sipas Agjencive të Lajmeve Italiane, e ka mbuluar një re përbindëshe tymi dhe shqetësimi i instancave shtetërore qëndron në faktin se janë duke u djegur mbetje të rrezishme, si dhe pranë godinës që digjet gjendet një magazinë karburantesh. Sasia e karburanteve të magazinuara është e madhe.

Dyshohet që zjarri të jetë i qëllimtë.

Kompania “Nitrolchimica” është një ndër më të mëdhatë në Europë për grumbullimin dhe përpunimin e mbetjeve dhe ndër kryesoret në eksplorimin e burimeve alternative të energjisë.

Si është e mundur që një kompani që përdor fjalën e fundit të teknologjisë të mos ketë ndërtuar sistem antizjarr, për të shmangur shkatërrimin total dhe dëmin e pallogaritshëm financiar?

Si është e mundur që askush nuk mundi të vendosë nën kontroll zjarrin që në vatër të tij? Apo zjarri pati disa vatra?

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Shqipëria Ndërpret Marrëdhëniet Diplomatike me Iranin - Mbyll Ambasadën

Next Story

Kur Zelenski Prezantonte Emision në Televizion Rus (video)

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është