Rusët “Djegin” Sërish Qendrat e Prodhimit të Energjisë – Ngrijnë Sulmet Ukrainase

Valë e re sulmesh me raketa ndaj termocentraleve ukrainase me qëllim “ngrirjen” e sulmeve ukrainase që po kryheshin në Kerson, Karkiv, Donbas dhe gjithashtu edhe për ndalimin e asaj që po përgatiste Kievi në Zaporizhia.

Bombardime të rënda ruse të të paktën katër termocentraleve në Ukrainë.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Britania si Bashkimi Sovjetik Dikur: "Mund të Blesh Deri në 3 Produkte të Një Lloji"!

Next Story

Gjermani: Drejt Shtetëzimit Kompania më e Madhe e Gazit në Europë

Latest from Info