Kryeministrja e Finlandës në Mëngjes Shkon në “War Party”

/

Kryeministrja finlandeze bën thirrje për vazhdimin e luftës derisa të largohen forcat ruse nga Ukraina!

“U ashpërsua” edhe finlandezja Sanna Marin me zemërim dhe ton prepotent na tregon se kur do të marrë fund konflikti.

Kryeministrja darkave socializohet në “house party” dhe tërbohet në rezidencën kryeministrore, në mëngjes shkon në “war party” dhe i sulet Rusisë.

Kur do të mbarojë konflikti e pyesin gazetarët? Finlandezja “adoleshente” politikane u tha se konflikti do të marrë fund kur të ikin rusët nga Ukraina.

Të tillë të marrë, të papjekur dhe të rrezikshëm për nga mungesa e koshiencës për postin që mbajnë dhe peshën historike të vendimeve që marrin, drejtojnë sot Europën, ndërkohë që gjithkush, nga drejtuesit e shteteve, pret pjekuri, maturi dhe thirrje për dialog, paqe, armëpushim, negociata dhe të tjera rrugë diplomacie me synim zgjidhjen e konfliktit.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

SHBA Ble 290 Milionë Dollarë Barna Anti-Radioaktive

Next Story

Putin i Jep Nënshtetësinë Ruse Edward Snowden

Latest from Info