Dyfytyrësia e Emmanuel Macron

/

Macron deklaron: “Ne nuk duam një luftë botërore”, pasi i premtoi raketa të tjera kundërajrore Ukrainës.

Nga ana tjetër Rusia tha se në rast se do të ketë më shumë përpjekjeve për të organizuar sulme terroriste në territorin rus, përgjigja e Rusisë do të jetë e ashpër dhe në përpjesëtim me kërcënimet e bëra ndaj Federatës Ruse dhe se askush nuk duhet të ketë dyshime për këtë, as edhe Franca.

Emmanuel Macron postoi në Twitter të enjten, një fjali deklaratë: “Ne nuk duam një luftë botërore”. Por më pas e ka vazhduar komunikimin e tij duke thënë: “Ne ndihmojmë Ukrainën që të rezistojë në tokën e saj, por të mos sulmojë kurrë Rusinë. Vladimir Putin duhet t’i japë fund kësaj lufte dhe duhet të respektojë integritetin territorial të Ukrainës”.

Por përpjekja e dukshme e Macron për të qetësuar Putinin për vijën e tij të kuqe, domethënë se Ukraina dhe mbështetësit e saj nuk do të “sulmojnë Rusinë”, nuk ka gjasa të merret seriozisht në Kremlin, duke qenë se Perëndimi nuk e sheh Krimenë si pjesë të Rusisë dhe bëhet fjalë për bombardimin e urës së ngushticës së Kerçit, pjesë kjo e retorikës dhe kërcënimeve të Perëndimit dhe Kremlinit njëkohësisht.

Deklarata e Macron “nuk duam një luftë botërore” vjen menjëherë pasi ai njoftoi se Franca do të dërgojë radarë dhe sisteme raketore të mbrojtjes kundërajrore në Ukrainë në javët e ardhshme, pas sulmeve ajrore ruse në shumë qytete të Ukrainës.

Duke përshkruar se lufta kishte hyrë në “një fazë të paprecedent”, Macron premtoi sisteme më të avancuara të mbrojtjes ajrore, pasi ka furnizuar tashmë Ukrainën me raketa kundërajrore.

Macron shpjegoi, sipas France24:

“Kjo është një fazë e re e bombardimeve që vjen nga toka, deti, ajri dhe dronët kundër infrastrukturës së rëndë dhe civilëve”, tha Macron, duke shtuar se radarët dhe raketat kundërajrore do të dorëzohen në javët e ardhshme për të “mbrojtur vendin nga dronët dhe sulmet me raketa”.

Të enjten, Rusia vazhdoi bombardimet e saj të mëdha të dhjetëra qyteteve dhe qytezave të Ukrainës, duke vazhduar të heqë energjinë dhe infrastrukturën tjetër, siç deklaroi Putin në fillim të javës. Rritja e bastisjeve po shihet gjerësisht si një përgjigje ndaj bombardimeve të urës së ngushticës së Kerçit dhe si shpagim për kundërsulmin e suksesshëm ukrainas në lindje.

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës dha ​​një përgjigje të pazakontë mes një ‘video’ ndaj ofertës së Macron për sistemet e mbrojtjes kundërajrore (shikoni postimin më poshtë / video).

Ndërkohë, një tjetër lider i shquar europian ka marrë një qasje tjetër, duke kritikuar Shtetet e Bashkuara për përshkallëzim të panevojshëm të marrëdhënieve me Rusinë, ky ishte pikërisht hungarezi Orban.

1 Comment

 1. Cool website!

  My name’s Eric, and I just found your site – mast.al – while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

  But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across mast.al, what usually happens?

  Is your site generating leads for your business?

  I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace.

  Not good.

  Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.”

  You can –

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation.

  Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Wouldn’t that be cool?

  CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!
  Eric

  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Rrjet i Ri Social - Coming Soon

Next Story

Alarm & Sirena në Ukrainë - Sërish Bombarime Ruse në Qytete (video)

Latest from Info