Alarm & Sirena në Ukrainë – Sërish Bombarime Ruse në Qytete (video)

Bombardime nga ajri filluan në orët e vona të pasdites dhe vazhduan deri në orët e vona të mbrëmjes, në të gjithë Ukrainën.

Raketat ruse ‘Kruz’ u hodhën në periferi të Kievit, Oddesës, Lviv dhe Vinitsa.

Shpërthime të fuqishme janë dëgjuar pas goditjeve me raketa në qytetin Ternopil.

Janë goditur kryesisht infrastrukturë energjitike, termocentrale dhe fabrika prodhimi.

Re tymi ka mbuluar të gjithë distriktin e Lviv.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Dyfytyrësia e Emmanuel Macron

Next Story

Megalomania - Kryeministre e Shqipërisë

Latest from Info