Zelenski: “Perëndimi Duhet të Godasë me Bërthamore Kremlinin”

/

Zelensky kërkon të fillojë Asambleja e Përgjithshme për të shpëtuar veten! Zelenski thotë: “Perëndimi duhet të godasë me bërthamore Kremlinin”.

Hakmarrje nëse bombardohet një qendër ukrainase, domethënë ai vetë.

Presidenti i Ukrainës Zelenski i kërkon Perëndimit të bombardojë Kremlinin nëse rusët godasin qendrat vendimmarrëse të Ukrainës!

Ose e thënë thjesht, ai kërkon që të fillojë Lufta e Tretë Botërore për të shpëtuar regjimin e tij. Të gjithë e marrin me mend se cila do të ishte përgjigja ruse.

Kërkesa e Zelenskit është bërë në një intervistë televizive.

“Sa i përket përdorimit të armëve bërthamore do të jap një shembull. Tani ulemi dhe dëgjojmë thirrjet e vazhdueshme që Rusia të godasë qendrën vendimmarrëse në Ukrainë. Si duhet të reagojë planeti?

Nuk ka rëndësi nëse Ukraina i përket NATOs apo jo. Kjo po ndodh në Europë. Askush nuk ka të drejtë të zhvatë si një terrorist”, shpjegoi presidenti ukrainas në intervistën e tij, sipas ‘Ukrainian Pravda’.

Presidenti ukrainas vazhdon: “Nëse mesazhi është se qendra e vendimmarrjes do të goditet, bota duhet të përgjigjet.

Shiko, nëse godet Bankovan (rruga ku ndodhen shumë ndërtesa qeveritare në Kiev), atëherë do të goditet aty ku është ai që jep urdhra për të vrarë njerëz. Nëse e bën këtë, atëherë në një sekondë, pavarësisht nga rezultati i goditjes ruse, qendra ruse e vendimmarrjes do të goditet”.

Në intervistën e tij me rrjetet CTV dhe CBC, Zelenski theksoi gjithashtu se Ukraina jeton me një fqinj “i cili kupton vetëm fuqinë”.

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski tha se Rusia ka nisur sulme në infrastrukturën ukrainase në një shkallë shumë të madhe dhe shtoi se ushtria ukrainase do të përmirësojë më tej performancën e saj, tashmë shumë të mirë në rrëzimin e raketave dhe dronëve rusë me ndihmën e aleatëve të saj.

Me fillimin e luftës në muajin e saj të nëntë, kërcënimi i një dimri vërtet të ngrirë afrohet, ndërsa Rusia vazhdon të sulmojë rrjetin energjetik të Ukrainës.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

New York Post: Sanksionet Nuk Kanë Asnjë Rezultat Kundër Rusisë

Next Story

Meloni Mbulohet me Heshtje nga Perëndimi i "Barazisë Gjinore" - Hipokrizi

Latest from Info