Irak: Shpërthim në një Stadium në Bagdad

Deri më tani 10 të vdekur dhe 20 të plagosur nga një shpërthim, në një stadium në Bagdad.

Shumica e viktimave janë futbollistë.

Dhjetë persona u vranë dhe më shumë se 20 u plagosën në një shpërthim që ndodhi të shtunën (29/10) në Bagdadin lindor, Irak.

Shifrat për numrin e viktimave dhe të plagosurve në kryeqytetin irakian janë dhënë nga burime të sigurisë dhe autoriteteve të shëndetit publik në vend.

Shpërthimi ndodhi pranë një fushe futbolli dhe një kafeneje, kur shpërtheu një material plasës i vendosur në një automjet. Kjo rezultoi në një tjetër shpërthim në një cisternë LPG aty pranë, thanë burimet e sigurisë.

Shumica e viktimave janë futbollistë që ndodheshin në fushë.

Ten killed, more than 20 wounded in explosion in Baghdad | Reuters
Baghdad attacks kills at least eight people

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Ukraina Ndalon Partinë e Fundit Opozitare - Von der Leyen: "Ukrania Shpreh Vlerat Europiane!"

Next Story

Rikthehet Demokracia në Itali

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është