Trump Kthehet në Twitter

/

Zyrtare tashmë, Elon Musk njoftoi rikthimin e Donald Trump në Twitter.

Më shumë se 15 milionë përdorues të Twitter votuan në një sondazh të postuar për rivendosjen e ish presidentit amerikan Donald Trump në platformë.

51.8% votuan pro rikthimit të llogarisë së tij dhe rezultatet u publikuan nga vetë Elon Musk duke theksuar se “Populli ka folur. Trump do të rikthehet”.

Llogaria e Trump në Twitter, e cila kishte më shumë se 88 milionë ndjekës përpara se të bllokohej më 8 janar 2021, filloi të fitonte ndjekës dhe kishte afro 100.000 ndjekës në mbrëmjen e së shtunës vonë.

Më herët, disa përdorues fillimisht raportuan se nuk mund të ndiqnin llogarinë.

Trump, megjithatë, nuk dukej veçanërisht i etur për t’u kthyer.

“Unë nuk shoh ndonjë arsye për këtë”, tha ish presidenti përmes një video kur u pyet nëse planifikonte të kthehej në Twitter nga një panel në takimin vjetor të lidershipit të Koalicionit Republikan Hebre.

Ai tha se do të qëndrojë me platformën e tij të re “Truth Social”, aplikacionin e zhvilluar nga startup-i i tij Trump Media & Technology Group (TMTG), të cilin ai tha se po ecën “jashtëzakonisht mirë”.

Twitter nuk iu përgjigj një kërkese për koment.

Ai vë në dukje se llogaria tashmë është bërë e aksesueshme dhe brenda pak orëve nga riaktivizimi i saj, ndjekësit u rritën në qiell, ndjekësit e rinj kaluan shifrën 1.7 milionë.

τραμπ432

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Kryeministri Britanik në Kiev (video)

Next Story

Dosja Dixhitale e Pacientit në Gjermani

Latest from Info

Vjen Krizë Bankare?!

Deutsche Bank: “Një krizë e madhe krediti po vjen, me një valë falimentimesh dhe kredish problematike”.