Vuçiç: “Nëse Prishtina Nuk Ndryshon Vendimin për Targat, Toka do të Jetë Ferr!”

/

Vuçiç deklaroi se, “nëse Prishtina nuk e ndryshon vendimin për targa, toka do të jetë ferr. Në këtë rast serbët do të mbrojnë shtëpitë e tyre dhe Serbia do të mbrojë popullin e saj.

Kosova mund të kthehet në ‘ferr mbi tokë’ nëse autoritetet lokale nuk anulojnë planin e tyre për ndalimin e targave serbe”, tha presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

Në fakt ai ka thënë në mënyrë karakteristike: “Jetoj për Historinë dhe atë që do të lë pas”.

Vihet re se nga sot në bazë të planifikimit të Prishtinës do të vendosen gjoba për drejtuesit që ende përdorin targa të vjetra të Beogradit.

Sot Vuçiç do të marrë pjesë në bisedimet e thirrura nga BE-ja në Bruksel me liderin kosovar Albin Kurti, në një përpjekje të fundit për të shmangur pikën e ndezjes së konfliktit.

“Ne do të bëjmë gjithçka për të parandaluar luftën, por kjo nuk varet nga ne”, tha Vuçiç për ‘TV Prva’.

“Në një rast të tillë, Serbia do të jetë me popullin e saj dhe serbët do të mbrojnë shtëpitë e tyre”, shtoi ai.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Letër e Hapur në Greqi Kundër Përdorimit të Maskave tek Fëmijët

Next Story

NY Times: "Video e Ekzekutimit të 10 Ushtarëve të Dorëzuar Rusë Është e Vërtetë - Ukraina ka Bërë Krim!"

Latest from Info