Shok në SHBA nga Rrëfimet e Zuckerberg se FBI Ka Qenë Kundër Republikanëve & Trump në Zgjedhjet e Vitit 2016

/

Mitet për “përfshirjen ruse” në zgjedhjet e 2016.

Facebook hoqi llogaritë e atyre që mbështesnin të vërtetën!

Shefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg zbuloi se FBI kishte krijuar gjoja “përfshirjen ruse” në zgjedhjet e vitit 2016 që sollën Donald Trump në pushtet, me qëllim që të mbulonte atë që u zbulua në laptopin e Hunter Biden, djalit të Presidentit aktual Joe Biden, të cilat u publikuan në New York Post.

Por edhe nëse Donald Trump, i cili fitoi përfundimisht zgjedhjet e 2016-ës u mundet në fazën e dytë në vitin 2020!

“Në thelb, sfondi këtu është se FBI-ja erdhi tek ne përpara zgjedhjeve të vitit 2016 dhe na thanë: “Hej, vetëm që ta dini, duhet të jeni në gatishmëri…” U këshilluam se ekzistonte një mundësi e propagandës ruse, pra duhet të ishim vigjilentë”, i zbuloi Zuckerberg gazetarit Joe Rogan.

Facebook-u censuroi gjithçka që lidhej dhe lidhet me Hunter Biden, por edhe me ata që mbështesnin republikanët, sepse njerëzit e FBI na thoshin se “Republikanët ishin njerëz të rusëve”!

Zuckerberg u ankua për operacionin për të censuruar një histori që doli të ishte plotësisht e vërtetë, ajo e Hunter Biden.

“Po, po, e kishim gabim. Fatkeqësisht, kjo histori mban erë të keqe”, tha ai.

Ndërkohë, disa sinjalizues të FBI-së i zbuluan senatorit republikan Grassley se agjentët që hetonin Hunter Biden “filluan një operacion të fshehtë që u përdor nga një grup në selinë e FBI-së për të etiketuar zbulimet e tmerrshme rreth Hunter Biden si “dezinformim”, duke shtuar se “zyra e tij kishte marrë një numër të konsiderueshëm ankesash të ngjashme nga sinjalizues shumë të besueshëm.”

Grassley shtoi se “informacionet e verifikuara rreth Hunter Biden u etiketuan në mënyrë të rreme si dezinformatë”, sipas Washington Examiner.

Facebook gjithashtu censuroi të gjithë ata që u përpoqën të nxirrnin në pah të vërtetën dhe rrëzoi llogaritë e mijëra përdoruesve, si dhe shumë Media që kishin nxjerrë në pah çështjen e Hunter Biden!

Kjo deklaratë e CEOs së Facebook ka shkaktuar shok në Amerikë, sepse kjo nuk është thjesht një deklaratë, këto zbulime vënojnë FBI-në dhe Departamentin e Shtetit.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Politico: NATO po Përgatitet për Luftë Kibernetike Gjithëpërfshirëse me Rusinë!

Next Story

Moska në Rrezik - Zgjerim i Operacioneve - Pikë Kthese - Kundërsulm Masiv Rus

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është