Masakër në Bakhmut – Rusët Ngritën “No Escape Zone” – Mbi 500 Ukrainas të Vdekur

Në therrtore janë kthyer zonat përqark qytetit Bakhmut, teksa rusët kanë ngritur një “No escape zone” dhe po bombardojnë kolonat ushtarake urkainase që po përpiqen të largohen nga qyteti në drejtim të Chasiv Yar.

Pamjet tregojnë një situatë kaotike në radhët e ushtrisë ukrainase, siç deklarojnë dhe raportojnë butimet mediatike nga terreni i luftës.

Videot e transmetuara tregojnë për dhjetra ushtarë ukrainas të vdekur dhe të plagosur, si dhe ushtarë me pagesë të vajtur në Bakhmut, ndërsa përpiqen të largohen nga qyteti.

Drone ruse regjistrojnë marshimin e kolonave ushtarake ukrainase, drone mes të cilëve lajmërohen skuadrat ruse të zjarrit.

Sipas informacioneve rusët kanë pastruar 50% të qytetit.

Mbi 4 mijë ushtarë ukrainas të rrethuar në qendër të qytetit teksa sulmi rus po bëhet nga tre pika të horizontit, veriu, lindja dhe jugu i qytetit.

Në rruëgt e qytetit fantazme zhvillohet luftë e ashpër mes dy ushtrive.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Melina Merkuri

Next Story

Historia e Maratonës

Latest from Info

Melina Merkuri

Personaliteti Melina Merkuri u dallua jo vetëm si aktore, por edhe si politikane me luftën e