Rusët Publikojnë Foton e Kreut të terroristëve në Moskë: A. Shisani, Luftëtar i Ukrainës

/

Rusët dhanë foto të kreut të sulmit terrorist në Moskë A. Shisani duke luftuar si ukrainas në Belgorod!

“Dëshmi e pakundërshtueshme e përgjegjësisë së Kievit në aktin e urryer”, thonë rusët.

Një operacion i përbashkët i agjencive perëndimore, shërbimit sekret ukrainas GUR dhe terroristëve islamikë që luftonin në anën e ukrainasve, ishte sulmi terrorist në salën e koncerteve “Crocus City Hall”, ku humbën jetën rreth 145 qytetarë rusë të paarmatosur.

Sipas të dhënave të publikuara nga shërbimet e inteligjencës ruse pak kohë më parë, shfaqet lideri i terroristëve islamikë që udhëhoqi sulmin vdekjeprurës në Moskë, Abdulhakim Shishani (Abdulhakim Shishani në rrethin e kuq të fotos), në kufirin Rusi-Ukrainë, afër qytetit të Belgorodit, gjatë përpjekjes së ukrainasve për të hyrë në territorin rus.

Shisani, thonë rusët, ka qenë në Ukrainë për një kohë të gjatë dhe është lidhja midis Drejtorisë kryesore të Inteligjencës të Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës (GUR) dhe terroristëve islamikë që luftojnë në radhët e trupave ukrainase si mercenarë.

Terroristët e arrestuar pak para se të hynin në territorin e Ukrainës dhe që nuk arritën të arratiseshin, u arrestuan pas një ndjekjeje nga njësia speciale e FSB-së edhe Abdullah Shisani, si shef i planifikimit dhe ekzekutimit të operacionit.

Gjithashtu rusët raportojnë se ky grup është financuar nga SHBA dhe Britania.

Fakti që Moska po emërton drejtpërdrejt SHBA-në dhe Britaninë për krimin mund të sjellë vetëm më të keqen për sigurinë ndërkombëtare.

Ukraina, nga ana tjetër, thjesht do të vuajë pasojat e veprimeve të regjimit Zelenski, me reprezalje të paprecedentë që nga fillimi i luftës.

Dhe të mos harrojmë gjënë më të rëndësishme: Rusia që dje i ka shpallur zyrtarisht luftë Ukrainës dhe aleatëve të saj, që do të thotë se ajo synon ligjërisht çdo gjë që mendon se është për t’u shkatërruar ose shfarosur.

Në fund të fundit, presioni i opinionit publik rus ndaj Putin për “hakmarrje” tani, është më i madh se kurrë.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Video Dokument nga Moska - Cilët janë Vallë Terroristët Shtatlartë & Bjondë?

Next Story

Putin: “Vrasësit & Autorët Moralë do të Dënohen Siç e Meritojnë!”

Latest from Info