Putin: “Vrasësit & Autorët Moralë do të Dënohen Siç e Meritojnë!”

/

Putin: “Autorët që kryen krimin u dërguan nga Ukraina. Autorët dhe autorët moralë do të dënohen siç e meritojnë.

Kriminelët vranë me gjakftohtësi dhe qëlluan rusët në distancë fryme, ashtu siç bënin dikur nazistët”.

Vladimir Putin bëri një deklaratë, për sulmin e xhelatëve me pagesë në sallën e koncerteve në Moskë, të shtunën pasdite, në të cilën tha se terroristët që u dërguan në Moskë, u përpoqën të arratiseshin në Ukrainë.

Grupet e “pritjes” ndosheshin në kufirin e Ukrainës dhe “ata që morën pjesë, autorë apo autorë moralë, do të vuajnë atë që meritojnë”.

Duke iu referuar autorëve, ai theksoi se “ata u zhvendosën drejt Ukrainës, ku u ishte përgatitur një “dritare” pritjeje”, duke shtuar se “kriminelët dolën për të vrarë gjakftohtë, për të qëlluar rusët në kontakt, ashtu siç bënin nazistët dikur. Të gjithë autorët, organizatorët dhe ekzekutuesit e sulmit terrorist do të ndëshkohen me drejtësi”.

Gjatë deklaratës së tij, presidenti rus e quajti atë që ndodhi të premten mbrëma një “sulm terrorist të përgjakshëm dhe barbar”, në të cilin “dhjetra njerëz paqësorë dhe të pafajshëm ranë viktima”.

Putin shprehu mirënjohjen e tij për ekuipazhet e ambulancës, zjarrfikësit dhe grupet e shpëtimit “të cilët bënë gjithçka për të shpëtuar jetët e njerëzve” dhe shpalli 24 marsin ditë zie kombëtare.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Rusët Publikojnë Foton e Kreut të terroristëve në Moskë: A. Shisani, Luftëtar i Ukrainës

Next Story

"Profecitë" e Nuland për Putin & Rusinë (video)

Latest from Info