Përmbysje Raportesh Obama – Biden /Zbulimi i Tucker që i Vë “Zjarrin” Shtëpisë së Bardhë!

/

“Obama u thotë të gjithëve që Biden nuk mund të fitojë!”

Janë të shumta zërat për atë që do të ndodhë në Partinë Demokratike të amerikanëve, pas “fatkeqësisë” historike të Joe Biden në debatin parazgjedhor me kandidatin e republikanëve Donald Trump.

Tashmë të gjithë janë të detyruar të pranojnë se presidenti aktual i SHBA-ve jo vetëm që është i paaftë për të qeverisur, por edhe i pamundur për të qëndruar denjësisht në një betejë, kjo thuhet në një bisedë telefonike trekahëshe për presidencën e vendit!

Dhe me arsye kanë nisur dhe hartohen skenarët për zëvendësimin e menjëhershëm të presidentit të moshuar të SHBA-ve, edhe pse për demokratët kufijtë kohorë janë shumë të ngushtë.

Barack Obama hyri për mirë në “vallen” e ndërhyrjeve, fundjavën e kaluar, duke bërë një postim në Twitter:

“Ka edhe netë të këqija. Më beso, e di. Por këto zgjedhje janë ende një zgjedhje mes dikujt që ka luftuar për njerëzit e zakonshëm gjatë gjithë jetës së tij dhe dikujt që kujdeset vetëm për veten e tij”.

Shumë folën për një postim mes të cilit Obama mbështeste Biden. Por nëse lexojmë prapa fjalëve dhe frazës, hapur Obama i tregon presidentit Biden se “nuk duhet të kujdeset vetëm për veten”.

Megjithatë, ka nga ata që iu referohen informacioneve nga prapavija, duke thënë se ish presidenti amerikan jo vetëm që nuk i mbështet planet e Biden për një mandat tjetër, por thuhet se po përgatit të nesërmen e pasardhësit të tij!

Gazetari dhe prezantuesi i njohur amerikan, Tucker Carslon, duke cituar një “burim të mirëinformuar”, raporton se Obama po ankohet në sfond / prapaskenë se Biden nuk mund ta mposhtë Trumpin në zgjedhjet e nëntorit.

Shikoni se çfarë ka shkruar Tucker:

“Nga një burim jashtëzakonisht i mirë: postimi i Obamës në Twitter që mbështet Joe Biden ishte i pasinqertë. Privatisht, Obama u thotë njerëzve se Biden nuk mund të fitojë dhe për këtë arsye favorizon një konventë të hapur. Obama nuk do të thotë se kë po mbështet dhe as nuk është takuar personalisht me Biden për t’i dhënë mesazhin. Marrëdhëniet midis Obama dhe Biden nuk kanë qenë kurrë të ngrohta. Ndonjëherë ata ishin edhe armiqësorë me njëri-tjetrin.
Por kohët e fundit marrëdhëniet janë përkeqësuar më tej, kryesisht për shkak të Biden. Në orët dhe ditët pas debatit, Jill e mbajti burrin e saj larg kujtdo që mund ta bindte të largohej.

Jill Biden është forca shtytëse pas fushatës së rizgjedhjes së burrit të saj, ashtu siç ishte në vitin 2020, kur anëtarët e tjerë të familjes (përfshirë motrën e Biden, Val) menduan se ai ishte shumë i paaftë për të kandiduar.

Gjenerata e ardhshme e kandidatëve të mundshëm demokratë i sheh të gjitha këto, si një mundësi kandidimi dhe janë rritur pikësynimet, veçanërisht Gretchen Whitmer, e cila po promovon në mënyrë agresive veten.”

Previous Story

Sipas Ligjit të Ri, Mesazhet Personale të të Gjithë Qytetarëve nga Signal, Messenger, WhatsApp do të Bëhen Publike!

Next Story

Inteligjenca Artificiale & Privatësia e të Dhënave Personale

Latest from Info

Perëndia Trini

Që në moshë të vogël themi fjalët: “Besoj në një Perëndi…!” Kemi mësuar se Perëndia është