Ish Zv.Presidenti i Pfizer M.Yeadon: “Vrasësit me Vaksinat Mund t’ju Vjedhin Lirinë dhe Demokracinë”.

/

Një intervistë apokaliptike dha para pak kohë ish zv.presidenti i kompanisë Pfizer Dr.Michael Yeadon, i cili foli për “lojën” që luajnë qeveritë dhe kompanitë me vaksinat e Corona virusit.

“Nuk mendoj se ekziston ndonjë faktor themelor në këtë pandemi që të jetë përfaqësuar siç duhet dhe është e dukshme për shkencëtarë me eksperiencë, si mua dhe mjaft kolegë të mi që janë të të njëjtin mendim me mua. Pra, unë nuk jam një rast përjashtimor, apo i pazakontë teksa mendoj kështu. E pazakonta ime është fakti që dal publikisht dhe them mendimin tim”, tha gjatë intervistës Dr.Yeadon.

“Mund të mendoni një shpjegim pozitiv, naiv duke ngritur pyetjen: pse do të duhet të jepet një vaksinë e tipit gjenetik e përdorimit eksperimental në miliona dhe milardë persona, që ndoshta nuk do të vdisnin nga virusi? Përgjigja është, jo, nuk do të mund dhe nuk do të duhej të jepej kjo vaksinë”, tha shkencëtari duke iu referuar këmbënguljes së qeverive për vaksinim masiv të popullatës globale.

Foli edhe për të ashtuquajturat vaksina “plotësuese”: “Industria farmaceutike prodhon tashmë të ashtuquajturat vaksina plotësuese ose eksperimentale. Nëse kam të drejtë atëherë të ashtuquajturat viruse mutacionare, nuk janë dhe aq të ndryshme nga virusi sa të justifikojnë një vaksinë ndryshe, atëherë çfarë është kjo vaksinë që po prodhohet? Nuk kam një përgjigje për këtë pyetje, ndaj dhe jam tejet i frikësuar”.

Ndërsa për çertifikatat e vaksinimit dhe për gjithçka që dëgjohet prej shumë qeverish që lidhen me disa privilegje, shkencëtari tha: “Nëse hyn në sistem e gjithë jeta jote varet nga pozicionimi dhe qëndrimi i sistemit lidhur me faktin nëse ke apo jo një çertifikatë vaksinimi. Në fund do të arrijmë në pikën që të mos mbushim dot as makinën me benzinë nëse nuk jemi vaksinuar. Atë që thonë rregullat, atë do të bësh. Do të bësh atë që duan ata. Këtë do ti? Nëse jo, atëherë protesto, sepse të vetëm nuk mund të bëjmë dot asgjë! Mund t’ju paralajmëroj dhe t’ju shpjegoj sesa e rrezikshme është kjo vaksinë, por ti që ndjek ngjarjen nga televizioni dhe nuk bën asgjë tjetër, ata, vrasësit do të mund të të vjedhin demokracinë dhe lirinë përgjithmonë”.

Dr.Yeadon është ish zv.president i kompanisë Pfizer dhe ka 30 vite eksperiencë në zhvillimin dhe prodhimin e vaksinave për viruse si dhe Covid-19. Mjeku është në shqetësim për vaksinat, pasi siç dhe thotë janë të reja dhe ekperimentale, pasi nuk kanë kaluar nga provat e nevojshme laboratorike që kërkojnë detyrimisht 2 deri në 3 vite.

Për rrjedhojë, nuk kemi të dhëna të mjaftueshme lidhur me efektet afatshkurtra dhe afatgjata të këtyre vaksinave dhe për pasojë miliona njerëzit që i janë nënshtruar vaksinimit janë pjesëmarrës në një eksperiment, sipas Dr.Yeadon.

Paralelisht në intervistë mjeku i mëshon trysnisë që ushtrojnë qeveritë mbi nënshtetasit e tyre, mes mediave dhe të gjitha formave të mundshme, për të bindur popullsinë se vaksinat janë “të sigurta”, fakt të cilin ende nuk e njohim, sepse nuk e kemi provuar.

14 Comments

 1. Hey!
  I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform
  are you using for this
  site? I’m getting sick and tired
  of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m
  looking at options for another platform. I would be
  fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

 2. An interesting discussion is worth comment. I do think that
  you need to write more about this subject, it might not be a taboo subject but typically people do not
  speak about these subjects. To the next! Cheers!!

 3. Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…

  – Someone does a search and winds up at mast.al.

  – They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…”

  – And then they hit the back button and check out the other search results instead.

  – Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it.

  – There they go.

  This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a trace.

  But you CAN fix that.

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know right then and there – enabling you to call that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  Plus, now that you have their phone number, with our new SMS Text With Lead feature you can automatically start a text (SMS) conversation… so even if you don’t close a deal then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Strong stuff.

  CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

 4. Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at mast.al…

  I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

  Content looks pretty good…

  One thing’s missing though…

  A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

  Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

  I have the solution:

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them – literally while they’re still on the web looking at your site.

  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

  Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

  The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

  Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

 5. My name’s Eric and I just came across your website – mast.al – in the search results.

  Here’s what that means to me…

  Your SEO’s working.

  You’re getting eyeballs – mine at least.

  Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing.

  BUT…

  Eyeballs don’t pay the bills.

  CUSTOMERS do.

  And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like mast.al will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else.

  It’s like they never were even there.

  You can fix this.

  You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor.

  Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills.

  CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

  That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you.

  This could change everything for you and your business.

  CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money.

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
  It even includes International Long Distance Calling.
  Paying customers are out there waiting.
  Starting connecting today by CLICKING HERE http://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=mast.al

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Lockdown Tjetër në Vjeshtë Kërkon OBSH: "Shumë Keq që u Hapët"! - Duan të Kenë Banorë "të kyçur" dhe të vaksinuar.

Next Story

Sot, Demokratët nuk Mund & nuk Duhet të Votojnë MASHTRUESIN Basha, në të Kundërt PD-ja Shpërbëhet!

Latest from Info