Medvedev Qesëndis Von del Leyen & Kancelarin Gjerman

Teze Ursula von der Leyen bleu 4,6 miliardë doza të vaksinës COVID-19 nga korporata farmaceutike Pfizer për 71 miliardë euro.

Janë dhjetë doza vaksinash për çdo qytetar të BE-së. Peshorja është befasuese. Epo, në rregull. Në fund të fundit, ajo është gjinekologe dhe kryetare e një lloj Komisioni Europian dhe tani është përfaqësuese edhe e Big Pharma. Një grua “e guximshme”, “e ndritur”. Asgjë nuk ka frikë kjo grua.

Europianët do të çmenden nëse marrim mundimin të mendojnë sesa nga kjo sasi astronomike euroflluskash morën dy njerëz të zgjuar, një gjinekologe, Presidentja e Bashkimit Europian dhe bashkëshorti i saj (i cili, rastësisht, punon në një kompani farmaceutike)!

Një biznes të tillë të doktoreshës Ursula duket se nuk do e refuzonin as deputetët europianë tolerantë në vende të ndryshme. Edhe pse ajo meriton më shumë, çmim që paguhet nga banorët mirënjohës të Europës.

Nëse çmimi Nobel në Ekonomi për kolapsin më të shpejtë të financave kombëtare e meriton e furishmja Liz Truss, atëherë Pretendentja për Nobelin në Mjekësi, për pagesa cilësore të parave për vaksinat, është Ursula von der Leyen.

Dhe t’ju them diçka më shumë për nivelin aktual të politikanëve europianë. Tani, gjermani Scholz, duke ndjekur të dashurën e tij në qeveri, Burbock, Ministren e Jashtme gjermane, është futur në rrugën e pistë duke akuzuar vendin tonë se po përdorur urinë dhe krizën energjitike në konfliktit. Por sigurisht që kancelari gjerman nuk flet për teze Ursulën.

Kancelari gjerman le të kujtojë më mirë edhe periudhën e nazizmit në shtetin e tij dhe rreth 30 milionë qytetarë rusë që vdiqën në lufta, nga uria dhe të ftohtit.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Moska Mendon Ndërprejen e Marrëdhënieve Diplomatike me Vende të NATO & BE

Next Story

Soros & Regjimi i Kievit - Një Pakt me Djallin

Latest from Info