Zhurmë me Jokerin: Shfaqet Duke Mbetur… Shtatzënë & Duke Sjellë në Jetë Pasardhësin!

/

Armiku i Batmanit shkoi tek… gjinekologu.

Axhenda e përzierjes së dy miqve po zgjerohet vazhdimisht deri në atë pikë sa askush nuk e di se kur dhe nëse do të ndalet kjo propagandë.

Kësaj here i erdhi radha djallëzisht në “DC Comics”, Joker-it (Xhokerit), i paraqitur në numrin e fundit të komikut që sapo doli, i cili është meme… shtatzënë!

Në numrin e fundit të serialit DC Comics, ‘The Joker: The Man Who Stopped Laughing’, armiku i betuar i Batman është shtatzënë dhe sjell në jetë një fëmijë!

Dhe nëse kjo duket e panatyrshme dhe e frymëzuar tragjikisht, kjo është pikërisht çështja: në faqen e internetit, DC Comics e reklamoi këtë çështje si “çmenduria” më e çuditshme e Joker-it deri më tani. Me fjalë të tjera, është “çmenduri” që ky personazh të mbetet shtatzënë.

Lexuesit e komikut mund të tundohen të mendojnë se kjo është pjesë e propagandës së komunitetit LGBTQ etj., me Jokerin që është një “burrë” trans që kalon një shtatzëni standarde, por kemi gjithashtu ngjyrime të mbinatyrshme.

Në këtë numër, të krijuar nga Matthew Rosenberg dhe Carmine Di Giadomenico, “Princi i Kllounit të Krimit” mbetet shtatzënë nga një “mallkim i mbinatyrshëm” dhe lind në një mënyrë që fjalë për fjalë i bën ata t’u vijë për të vjellë. Ndjesi që e sjellin edhe tek lexuesit.

Magjia e gabuar që e la shtatzënë Jokerin.

Historia e këtij numri të fundit detajon se si Joker donte të kishte një pasardhës në mënyrën tradicionale, duke u takuar me superheroinën Zatanna dhe duke u përpjekur ta detyronte atë të krijonte një familje me të, por përpjekja e tij dështon.

Në universin DC, Zatanna mund të bëjë magji duke folur mbrapsht. E shqetësuar nga përpjekja e Jokerit për të flirtuar me të, ajo i bën një magji për t’u siguruar që “askush tjetër të mos ketë kurrë fëmijën e Jokerit”, thotë komiku.

Por më pas, si me shumë magji magjike në trillime, magjia nuk funksionon siç pret Zatanna. Në vend që ta bëjë Jokerin të neveritshëm për gratë, siç do të priste dhe donte, … magjia e gabuar e bën atë që vetë zuzari të mbetet shtatzënë dhe të ketë fëmijën e tij.

Mënyra sesi ndodh kjo në këtë numër mund të jetë një nga momentet më të çuditshme dhe më të mërzitshme në historinë e DC Comics. Jokeri lind duke… duke vjellë një lloj liguidi si kafe që, ndërsa largohet nga trupi i tij, formohet në një djalë të ri që duket tamam si Jokeri.

Komiku përshkruan Joker-in dhe pasardhësin e tij duke parë njëri-tjetrin, si të çmendur. Një flluskë e përbashkët mendimesh mes tyre i zbulon të dy duke menduar në të njëjtën kohë: “Ai është shumë i pashëm.”

Eshtë e panevojshme të thuhet se jo të gjithë janë adhurues të kësaj historie të re të Batman. Kritikët kanë shprehur pakënaqësinë e tyre në Twitter ditët e fundit, me shumë që e dënojnë atë si natyrë politike dhe do të ketë implikime të çuditshme politike.

Ish kandidati i Kongresit të GOP, Robbie Starbuck, iu drejtua çështjes së re, duke postuar në Twitter postimin: “Në komiken e re të Joker, ai mbetet shtatzënë dhe lind. Po, Jokeri është transgjinor tani. Të paktën personazhi është në të vërtetë qesharak, sepse një grua shtatzënë që mendon se është një burrë shtatzënë është përkufizimi i qesharakes. Kush tjetër është i neveritur me këtë marrëzi?”

Ndikuesi konservator Nick Adams vuri në dukje: “Numri i fundit i Joker: Njeriu që ndaloi së qeshuri përfshin një skenë ku Jokeri – një burrë – mbetet shtatzënë. NUK funksionon kështu! Unë po bëj thirrje për një BOJKOT të Plotë dhe Total të Joker-it deri në njoftimin e mëtejshëm.”

Mesa duket i indinjuar nga qesharakja, drejtuesi i emisionit të bisedave në YouTube, Steven Steele, shkroi në Twitter: “VETËM TANI: DC Comics e bëri Jokerin shtatzënë në numrin e fundit… Po, e bënë!”

YouTuber dhe komentatori i komikeve Ethan Van Sciver e kritikoi numrin e ri, duke shkruar: “DC Comics vazhdon të bëhet më e çuditshme, duke lejuar më shumë perversë dhe fetishistë të kanalizojnë devijancat e tyre të neveritshme përmes personazheve të tij klasikë.” Duke folur për një nga skenat më shqetësuese të paraqitura në këtë numër, ai shtoi: “Lexuesit normalë mund të mos kënaqen me paraqitjen e ekzaminimit gjinekologjik të Jokerit…”.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

A Po Vjen Një Tërmet i Madh në Greqi në 2023? – Çfarë Thotë Analiza e Gerasimos Papadopoulos

Next Story

Fitorja e Madhe e Rusëve - Për 6 Ditë Pushtuan Qytetin Soledar - 400 Ushtarë Ukrainas të Rrethuar & 300 të Dorëzuar

Latest from Info

Ati ynë!

Teksa studiojmë “Ati ynë” që na mësoi Jezu Krishti, kuptojmë gjithnjë e më shumë se është