Medvedev: “Po Vjen Varja!”

/

Dmitri Medvedev për “ekipin” e Zelenski tha: “Varja po vjen!”

“Do të ndodhë ajo që ndodhi në Kharkiv në 1943!”

Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitri Medvedev, ka postuar në Telegram fjalët sa më sipër.

Ish presidenti rus kaloi edhe një foto të trekëmbëshit nga Lufta e Dytë Botërore, duke folur për një “grup nazist të Kievit që do të varet në Kharkiv”.

Bastardë të ndryshëm nazistë që i dëshirojnë vdekjen Rusisë – si Rinkēvičs, presidenti i një letoneze inekzistente – duhet të kujtojnë fatin e fashistëve, përfshirë gjyqin e Kharkovit të vitit 1943. Ndëshkimi është i pashmangshëm.

Memento mori! pic.twitter.com/PZ94OsnK24

— Dmitry Medvedev (@MedvedevRussiaE) 15 mars 2024

“U prezantoj miqve të mi perëndimorë një version fotografik alternativ të formulës së paqes për grupin nazist të Kievit (bazuar në procesin e Kharkovit të vitit 1943).

Dhe ata bastardë që bombardojnë civilët në qytetet tona do të varen atje, së bashku me një Rinkevic të dështuar (a.k.a. presidenti i Letonisë), i cili pretendon të jetë presidenti i shtetit inekzistent të Letonisë dhe që i uroi Rusisë vdekjen.

Memento mori! “Mos harroni se do të vdisni!”, ka shkruar Medvedev.

Në të njëjtën kohë, duke iu drejtuar presidentit francez Emmanuel Macron dhe kërcënimeve të tij për pakujdesi të trupave franceze në Ukrainë, Medvedev tha:

“A po përgatitet Macron të shkojë në Kiev? Por kjo ka të bëjë me një frikacak. Gjithsesi, në rast se e tenton, le të marrë me vete shumë rroba për t’u ndërruar”.

Dmitri Medvedev: “Macron s’apprête à se rendre à Kiev? Mais c’est un trouillard zoologique! Quoi qu’il en soit: je recommande à son bureau de prendre plusieurs paires de caleçons! Ça sentira très fortë…”https :/ /t.co/zdfKpACdly

— BusinessBourse (@BusinessBourse) 15 mars 2024

***

Cili ishte “proçesi” i Kharkiv?

Ishte një gjyq i kriminelëve nazistë të luftës dhe bashkëpunëtorëve të tyre të mbajtur para një gjykate ushtarake sovjetike në dhjetor 1943 në Kharkov, në Bashkimin Sovjetik.

Të pandehurit përfshinin një dosje sovjetike, si dhe personelin ushtarak, policor dhe SS gjerman, përgjegjës për zbatimin e politikave pushtuese gjatë Luftës Gjermano-Sovjetike të viteve 1941-1945.

Gjyqi ishte hera e parë që personeli gjerman u gjykua për krime lufte nga aleatët në Luftën e Dytë Botërore.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Europa po Tjetërsohet nga Islami

Next Story

Ushtarët e Parë Francezë të Dërguar nga Macron në Odessa, u Vranë në një Bombardim Rus!

Latest from Info