The Sun: Ushtria Turke zaptoi tokë Greke

Media ndërkombëtare njoftojnë se ushtria turke ka hyrë dhe ka zaptuar territor grek në zonën e Evros, zonë për të cilën ministri i jashtëm grek Nikos Dendias, deklaroi dje në mbrëmje, se

Duan të mbrojnë Pedofilinë me ligj

Vatrat më të mëdha majtisto-globaliste, një pjesë e madhe e tyre pjesë e ‘Deep State’, institucione në vartësi të tyre, gjithmonë e më shumë po flasin dhe diskutojnë gjerësisht për pedofilinë, në

Monika adhuruese e Ramës

Monika deklaron se Rama ka të ardhmen e këtij vendi me vete. Kur e shkuara të ndjek nga pas, sepse nuk ka si të ndodhë ndryshe!

Prova Bombardimi Turqia ndaj Greqisë në Egje

Sot, Turqia provokon Greqinë, si kurrë ndonjëherë gjatë 60 viteve të fundit. Në prova bombardi ishujsh të mëdhenj dhe të banuar të Greqisë, kaloi sot Ankaraja, teksa 2 aeroplanë luftarakë F-16 (të

‘Deep State’ në Amerikë drejt burgut

‘Deep State’, sipas shumë Media-ve vizive dhe elektronike, duket se të gjithë këta, “personazhe” të fotos dhe të pushtetit të errët anti-Trump, por-Globalist, i pret burgu! Duket sipas opinionistëve amerikanë dhe jo

Protestë “tallava” për Teatrin pas shëmbjes

Protestë tallava për Teatrin. Për turp! Protestë me sehirxhi Bashën nga sheshi dhe me dëgjues të vëmendshëm si ne nga televizori. Çfarë po ndodh?! E rezilepsën fare kauzën e Teatrit me këto

Marinella, legjenda e muzikës greke, sot, 82 vjeç!

Marinella “Χρόνια Πολλά”, Happy Birthday! U rritëm me këngët e saj. “Radiofonikos Stathmos Makedonias, ora Ellados 22” ishin fljalët që dëgjoheshin nga Radioja Greke, kanali i 3të shtetëror, bë territorin shqiptar, në

Intervistë e Presidentit Trump në FoxNews

Një intervistë që vlen të lexohet! Cilat do të jenë marrëdhëniet SHBA-KINË, qysh nesër? Para pak ditësh janë arrestuar dy profesorë universitetesh në Amerikë.Një profesor në Universitetin e Arkansas, u arrestua me