Marine Le Pen Kundër Emigrantëve të Paligjshëm & Protestave të Dhunshme në Paris

Parisin e kanë thuajse “pushtuar” emigrantët e paligjshëm, të mbërritur nga të gjitha skajet e botës.

Kryeqendra e Francës duket se po humbet tërësisht identitein e saj demografik, kulturor, linguistik, social dhe ekonomik. Parisi nuk i ngjan më Parisit, parizienët nuk u ngjasojnë më parizienëve. Popullata në këtë metropol është tashmë një miksim amorf heterogjen, që fsheh pasiguri dhe rrezikshmëri për të ardhmen.

Parisi sot u zhyt sërish nën hijen e protestave në mbrojtje vallaha të jetës së zezakëve. Për disa herë sot, protesta doli jashtë kontrollit. Në këto kushte dhe e përballur me këto situata absurde, Marine Le Pen nuk u përmbajt më dhe sulmoi ashpër emigrantët e paligjshëm dhe majtistët e Parisit dhe Francës, që e katandisën qytetin dhe vendin në këtë gjendje të vajtueshme.

Marile Le Pen shkruan: “Policët tanë quhen nga turma e paligjshme, nga persona të paligjshëm që kanë hyrë në shtëpinë tonë dhe sot protestojnë, si “bij kurvash” dhe “vrasës”. Dhe kjo protestë bëhet në qendër të Parisit dhe lejohet dhe u jepet autorizimi këtyre personave nga Prefektura.

Prefektura u jep lejë personave të paligjshëm që kanë hyrë dhe banojnë në Francë, për të protestuar për një çështje pa çështje.

Castaner, Nunez, Lallement: Nëse nuk keni vullnetin të respektoni ligjin, IKNI!”

Pas valës së dyndjeve të refugjatëve dhe rënies ekonomike, Franca e mbuluar nga pasiguria sociale dhe nga rritja e krimit kryesisht në qendrat e mëdha, po kthehet gjithmonë e më shumë pranë partisë të së djathtës konservatore të Marine Le Pen.

Është kjo femër e hekur e politikës së djathtë, që nëse francezët do i besojnë qeverisjen, një prej vendimeve të para që do të ndërmarrë është dalja e Francës nga Bashkimi Europian dhe kthimi i refugjatëve në vendet e tyre.

Me dorë të hekut!!!

1 Comment

  1. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
    I mean, what you say is valuable and all. Nevertheless imagine if you added some great pictures or videos to give your posts more, “pop”!
    Your content is excellent but with images and video clips, this website could undeniably be one of the most beneficial in its
    field. Superb blog!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Gjëra të Çuditshme që Ekzistojnë Vetëm në Japoni

Next Story

Cilët Preken më Lehtë nga Covid-19, bazuar tek Grupi i Gjakut & Predispozita Gjenetike!

Latest from Opinione