Rusia Urdhër për Mobilizim të Përgjithshëm Ushtarak – Mbushet Moska me S-400 – Urdhër Arresti për Putin nga GjNK

/

Merr fund çdo përpjekje për marrëveshje mes Perëndimit / SHBA dhe Rusisë, teksa Gjykata Ndërkombëtare e Krimeve (GJNK) nxorri urdhër arresti për presidentin rus Vladimir Putin, duke e akuzuar atë si përgjegjës për krime lufte në Ukrainë.

Amerikanët dhe perëndimorët morën një vendim pa kthim. Duan të arrestojnë presidentin e superfuqisë bërthamore, në një përpjekje për të sjellë përmbysjen e tij. Konflikti i gjithanshëm është tani më një fakt. Dhe fatkeqësisht rrëzimi i MQ-9 Reaper është vetëm fillimi.

NATO dhe Perëndimi sapo shpallën edhe zyrtarisht luftën me Rusinë.

Disa orë më parë edhe OKB akuzoi Rusinë për krime të tjera lufte në fushëbetejën Ukrainë.

Komisioni Special i OKB për Ukrainën deklaroi se marrja dhe shpërngulja e fëmijëve nga Ukraina drejt territorit rus përbën krim lufte, ndërkohë që akuzoi Moskën për krime kundër njerëzimit.

Pamjet që vijnë nga Moska janë apokaliptike të situatës që mbizotëron atje. Rusia po përgatitet për luftë tërësosre dhe frontale me NATO-n.

Sipas portalit informativ dhe kërkimor gazetaresk “The Insider”, në Moskë u shfaqën pamje të tre territoreve shumëdynymëshe ku janë instaluar sisteme të mbrojtjes kundërajrore S-400.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published.

Previous Story

Historia e Maratonës

Latest from Info

Melina Merkuri

Personaliteti Melina Merkuri u dallua jo vetëm si aktore, por edhe si politikane me luftën e